Hizmetlerimiz

Lale Bilgisayar  , müşterilerine sahip olduğu tecrübe ve  bilgi birikimini kullanarak; Pc & Notebook Tamir, Güvenlik (cctv) hizmetler , bina içi, kampüs ve geniş  alanlarda, elektronik iş, mobil erişim ve bina yönetim sistemlerinin  kullanımına yönelik altyapı hizmetleri veriyor.

Bilgisayar Teknik Servis kapsamında yaptığımız hizmet siz değerli müşterilerimizin sorunları ile alakalı tüm sorunlarını kapsamına almaktadır.

Lale Bilgisayar’ın  ürün kapsamında, Yapısal Kablolama ürünleri Fiber optik ürünler, telekomünikasyon  ürünleri, diğer haberleşme  pasif ürünler,  telekom test ve ölçü aletleri,  audio / video ürünler, otomasyon  sistemleri veri iletişim ürünleri bulunuyor.

Lale Bilgisayar olarak yapısal kablolama ile şirketlerin  alt yapı performansları artarak güvenilir bir hal kazanıyor. Böylece Ses, data ve video aktarımlarında herhangi bir sorunla karşılaşılmıyor.

Bilgisayar sayınız 3 ve üzerinde ise bakım anlaşması yapmanız tavsiye edilir. Ancak bilgisayar sayınız 5-10-20-50 gibi ise o zaman Bilgisayar bakım anlaşması yapmanızı şiddetle tavsiye edilir.

Ticari işletmeler için, bilgisayarlardan kaynaklanan en ufak bir sorun hem personelin vakit kaybına, hem ticari zararlara sebebiyet vermekte, o zaman sorun meydana geldikten sonra çözüm bulmaya değil, sorunun meydana gelmesini engellemeye çalışmak gerekmekte…

Kurumsal Bakım Anlaşması, yapılan anlaşmaya göre, günün her saatinde veya mesai saatleri içerisinde, Bilgisayar Donanımı,içinde bulunan yazılımlar veya Bilgisayar Çevre Birimleri ile ilgili herhangi bir sorun meydana geldiğinde veya herhangi bir sorun meydana gelmemesi için, bilgisayarlara müdahale edilip, sorunların giderilmesi, gereken önlemlerin alınması hizmetlerini kapsar.Firmamız kurumsal bakım anlaşması yaptığı işyerilerine aylık olarak yapılan işlemler ve yapılması gereken değişiklikleri içeren bir rapor sunar.

Meydana gelebilecek arızaları önlemek, cihazların ömrünü uzatmak ve daha verimli çalışmayı sağlamak amacıyla periyodik yapılan kontrollerdir. Periyodik bakımda yapılan işler:

*  Bilgisayar , yazıcı ,modem ve diğer ürünlerin iç ve dış temizliği
*  Bağlantı kontrolleri
*  Fonksiyon testleri
*  Hdd temizleme
*  Virüs kontrolü ve Temizleme
*  Verimi artırmaya yönelik ayarlamalar.

Yapılan işler bir rapor ile müşteriye sunulur ve onay alınır. Periyodik bakım sıklığı cihazların bulundukları ortama, çalışma durumuna, müşteri isteğine göre ayarlanır.

Servisimizden temin edilen garantisi devam eden ürünlerin arızası durumunda uygulanan prosedürdür.

Firmamız tarafından Satışı gerçekleştirilen ürünlerin montaj ve kurulumunu kapsar.Ayrıca müşteri talebine göre işyerinde yapılan alyapı hizmetlerinide içermektedir.Müşteri temsilcimiz ile yaptığınız görüşme sonucu hazırlanan projeye uygun olarak altyapı çalışması yapılır.

Bilgisayar sistemlerinin bulunduğu ortamdan farklı bir ofis,oda yada mekana taşınarak bağlantılarının yapılmasını kapsar.
Uzaktan Erişim Aracılığı İle Teknik Servis Hizmeti

Birçok firmadan farklı olarak talebiniz doğrultusunda arızalı bilgisayarınıza uzaktan erişim ile bağlanarak oraya gelmeksizin problemlerinize çok kısa sürede çözüm üretmekteyiz.Servise yerinde müdahale durumlarında yaşanan zaman kayıplarını ortadan kaldırılır ve yaşanılan soruna müdahale süresini en aza indirilir.

*  Müşteri Yerinde Servis
*  Lale Bilgisayar Şirketinde servis
*  Koruyucu bakım ve temizlik
*  Notebook harddisk, LCD ekran, klavye onarımı ve değişimi
*  Notebook anakart BGA ve chip değişimi
*  Microsoft işletim sistemleri ve Office uygulamaları desteği
*  Uzaktan erişim ile teknik destek
*  Arızalı ürün yerine yedek ürün verilmesi
*  Donanım ve yazılım güncelleme hizmetleri
*  Data kurtarma, bilgi yedekleme
*  Virüs temizleme