Güvenlik Sistemleri

Satın almak istediğiniz sistemin teknik özelliklerini belirleyen şartname, malzeme adetlerinin oluşturulması ve firmalardan buna uygun tekliflerin alınması ile başlayan süreç, gelen tekliflerin değerlendirilmesi ve işin sonuca bağlanması ile bitirilmektedir. Buradaki amaç elektronik güvenlik sistemi satın alması yapacak firmanın en doğru sistemi, en uygun fiyata sahip olabilmesinin yolunun açılmasıdır.

Güvenlik Kameraları kullanım amacı çeşitli nedenlerle görülmesi istenilen bir bölgenin görüntüsünü video sinyaline çevrilerek direk veya endirekt olarak monitöre aktarmaktır.

Kameralar besleme gerilimi bakımından 220V. Veya 12/24V olarak ayrılırlar. Renkli veya SİYAH-BEYAZ modelleri vardır. Hareketli/sabit – Board/Metal kasa türleri isteğe bağlı kullanılabilir. Hareketli kameralara speed Dome kamera denilir. Ayrıca sabit mini dome kamerası çeşitleri de vardır. Pan veya pan-tilt motor kullanılarak sabit kameraya hareket verilebilir. Her iki ürünün dahili ve harici ortamlarda kullanılan modelleri vardır. Eğer uyumlu ise Multiplexer gibi cihazlarla kontrol etmek mümkündür.